Киев, Украина
ул. Панаса Мирного, 10, оф. 2

ТОП 10 цікавих Фактів про Чехію

Цікави факти про Чехію

  1. Найважча серед европейських мов граматика — оскільки у чеській мові використовують латиницю та спеціальні надстрокові знаки, правила використання яких доволі складні, також для іноземців важко вимовляти цілий ряд деяких слів. Вимова чеських слів іноземцям дається з особливою важкістю, тому що існує рід слів зовсім без використання голосних. Але у той же час, чеська мова більш легка для вивчення носіями української мови враховуючи спільну слав’янську групу мов.

 

  1. У Чехії найбільша в Європі кількість домашніх тварин та найнижча кількість бродячих. Практично у кожному районі Ви зустрінете зоомагазин з великою кількістю спеціальної продукції  місцевих виробників для різних тварин.

 

  1. Чехі вважаються націє з найбільшею кількістю курців  в Европі та тількі у останні роки в країні почалися зміни у вигляді обмежень палити у місцях загального користування. Раніше найкращі місця в кафе та рестораціях наподив отримували відвідувачи-курці.

 

  1. Найбільший замок в Европі розташований у Празі  — Празський град, він також є діючею резиденцією Президента країни.

 

  1. В Чехії знаходиться незвичайна, шокуюча та унікальна церква – розташована вона в місті Кутна Гора. Незвичайність цієї церкви в тому, що для внутрішнього оздоблення церкви різьбар Франтишек Рінт використовував кістки скелетів, які знаходилися у великій кількості на території монастиря у зв’язку з чумою, яка вирувала у 14-15 сторіччі по всій Європі.

 

  1. У Празі розташований один з найсторіших університетів Європи – Карлов університет. Університет був створений Карлом IV у 1348 році. Це один із найпрестижніших та відомих ВУЗів Чехії та Європи. Один із мало відомих фактів – це те, що навчання у ньому чеською мовою безкоштовне для всіх, навіть для іноземців.

 

  1. Найменьше місто Європи  знаходиться в Чехії – Рабштейн, в ньому постійно мешкає не більше 20 осіб. Ще один цікавий факт про нього  — у це місто можливо потрапити ліше через міст, якій доречі старіший за відомий Карлов міст.

 

  1. Чехія вважається нацією, яка дуже полюбляє пиво — як за кількістю виробництва так і за кількістю його споживання.

 

  1. В Чехії найбільша кількість ємігрантів — з України, а кількість студентів, які навчаються в ВНЗ Чехії постійно зростає, в зв’язку з чим самі чехі визнають факт що приріст населення йде за рахунок молодих людей, які після отримання диплому та закінчення навчання в ВНЗ, знаходять роботу та залишаються жити в Чехії.

 

  1. Прага визнана найкрасивішім містом Європи. Архітектура міста зберегла риси багатьох минулих сторіч завдяки тому, що на центр Праги не впала ні одна бомба під час II Світової війни та місто зберегло всі Замки, Костели та Собори, які були побудовані ще на початку 14 сторіччя.